Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Cesty vody

2.7.2010 – 4.7.2010

První z řady víkendů v rámci česko-polského projektu Cesty vody, kdy se budeme věnovat vodě v zahradě, utěsňování jílem, kamenům a rostlinám v kořenové čističce.

A samozřejmě i vzájemnému poznávání se s polskými přáteli... Lidi, kteří tu budou přespávat, mohou přijet už v pátek odpoledne, jinak začátek programu chystáme na sobotní dopoledne, cca v 10 hodin. Program bude do večerních hodin, ale pokud budete muset odejít dříve, nevadí. :-) Stejně tak v neděli začneme kolem desáté.

Kdo byste nemohl o tom víkendu, přijďte už o víkendu předchozím, tedy 25.-27.6., kdy tu bude brontosauří akce "Zpátky na stromy?". Zvlášť v sobotu od 8 do 15 hodin bude program prakticky totožný.

Další akcí projektu "Cesty vody" je v polské Wolimierzi workcamp od 19. do 31.7.. Jeho náplní bude obnova studny, stavba sauny s hliněnou pecí, solární sprchy a vytváření minijezírka, takže i tam je možné se lecčemus přiučit. Krom toho lze očekávat řadu společenských a kulturních aktivit. Navíc tamní pořadatelé nabízejí pro účastníky vstup zdarma na hudebně divadelní festival 31.7. - 1.8. Na workcampu není nutno být po celou dobu a lze tam i dojíždět (nepřespávat).

A o víkendu 6.-8.8. se budeme opět na skanzenu věnovat podrobně tématu vodních a bahenních rostlin, opět zejména v sobotu a v neděli od 10 hodin...

Leták

Prohlídka skanzenu

Od října do konce března máme již zavřeno. Otevíráme opět 1.4.2018. Je však možné po telefonické dohodě pro větší skupiny domluvit pobyt, exkurzi, řemeslný, výtvarný, hudební či ekologický program na míru. 

...