Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Cesty vody

2.7.2010 – 4.7.2010

První z řady víkendů v rámci česko-polského projektu Cesty vody, kdy se budeme věnovat vodě v zahradě, utěsňování jílem, kamenům a rostlinám v kořenové čističce.

A samozřejmě i vzájemnému poznávání se s polskými přáteli... Lidi, kteří tu budou přespávat, mohou přijet už v pátek odpoledne, jinak začátek programu chystáme na sobotní dopoledne, cca v 10 hodin. Program bude do večerních hodin, ale pokud budete muset odejít dříve, nevadí. :-) Stejně tak v neděli začneme kolem desáté.

Kdo byste nemohl o tom víkendu, přijďte už o víkendu předchozím, tedy 25.-27.6., kdy tu bude brontosauří akce "Zpátky na stromy?". Zvlášť v sobotu od 8 do 15 hodin bude program prakticky totožný.

Další akcí projektu "Cesty vody" je v polské Wolimierzi workcamp od 19. do 31.7.. Jeho náplní bude obnova studny, stavba sauny s hliněnou pecí, solární sprchy a vytváření minijezírka, takže i tam je možné se lecčemus přiučit. Krom toho lze očekávat řadu společenských a kulturních aktivit. Navíc tamní pořadatelé nabízejí pro účastníky vstup zdarma na hudebně divadelní festival 31.7. - 1.8. Na workcampu není nutno být po celou dobu a lze tam i dojíždět (nepřespávat).

A o víkendu 6.-8.8. se budeme opět na skanzenu věnovat podrobně tématu vodních a bahenních rostlin, opět zejména v sobotu a v neděli od 10 hodin...

Leták

Prohlídka skanzenu

Od dubna do září je otevřeno vždy od úterý do neděle mezi desátou a sedmnáctou hodinou. Ve všedních dnech mimo prázdniny však doporučujeme i malým výpravám ohlásit se předem. Ohlášení u větších skupin je potřeba vždy. Pro skupiny je možné také domluvit pobyt, exkurzi, řemeslný, výtvarný, hudební či ekologický program na míru. Děkujeme

...