Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Stavba kamenného můstku a sázení rostlin do kořenové čističky

15.10.2010 – 17.10.2010

V rámci česko-polského projektu Ways of Water (Cesty vody) pořádáme další víkendový kurs, v jehož rámci si vyzkoušíme stavění podobného kamenného můstku, jako vidíte na obrázcích. Kromě toho budeme ještě sázet rostliny do kořenové čističky a povíme si něco k její funkci.

Jedná se vlastně o druhý pokus o stavbu můstku - již jednou jsme se pokusili takovýto víkendový kurs udělat, avšak byl to zrovna ten "slavný" povodňový víkend, takže jsme stavět nemohli...

Kurs je včetně ubytování a stravy zdarma a je otevřen všem zájemcům, kteří se přihlásí na mail akce@lunaria-jindrichovice.cz nebo na telefon 605 345 467. Možnosti dopravy najdete v sekci Kontakt. Je možné se zúčastnit i jen části programu, pokud vám to nevychází na celý víkend. V takovém případě vězte, že v pátek začneme asi v 16 hodin, v sobotu i v neděli kolem 10 hodiny.

Ubytování je přímo ve skanzenu, takže očekávejte veškerý komfort venkova 19. století (pec, svíčky), nikoliv však století 21..

Těšíme se na Vás
Za Občanské sdružení LUNARIA
Zbyněk a Jana Vlkovi

Prohlídka skanzenu

Od dubna do září je otevřeno vždy od úterý do neděle mezi desátou a sedmnáctou hodinou. Ve všedních dnech mimo prázdniny však doporučujeme i malým výpravám ohlásit se předem. Ohlášení u větších skupin je potřeba vždy. Pro skupiny je možné také domluvit pobyt, exkurzi, řemeslný, výtvarný, hudební či ekologický program na míru. Děkujeme

...