Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Cestou vytrhaných kolejí

26.11.2010

V pátek 26.11. od 13 hodin na sále bývalého statku v Jindřichovicích proběhne konference o minulosti, současnosti a budoucnosti bývalé železniční trati mezi Jindřichovicemi, Wolimierzí a Gryfówem Slaskim. Účast přislíbila řada odborníků a politiků, přiďte však i vy podebatovat nad tím, jakým způsobem by bylo případně vhodné tu bývalou dopravní spojnici obnovit.

Podle výsledků konference by to mohla být buď třeba zase železnice (ať už s pravidelným spojením a nebo turistická) nebo cyklo či hippostezka, popřípadě in-linová dráha pro kolečkové bruslaře...

Úvod, než se všichni sejdeme, bude věnován možnosti prohlédnout si doprovodnou výstavu, vyzkoušet si vozítka na elektropohon, popřípadě se podívat na současný stav trati a také se potkat a neoficiálně podebatovat s dalšími návštěvníky. Od 14 hodin pak začne oficiální program konference jednotlivými přednáškami a navečer bude ukončen diskusí.

Průvodní leták k výstavě je zde, formulář ke konferenci pak zde.

Prohlídka skanzenu

Od října do konce března máme již zavřeno. Otevíráme opět 1.4.2018. Je však možné po telefonické dohodě pro větší skupiny domluvit pobyt, exkurzi, řemeslný, výtvarný, hudební či ekologický program na míru. 

...