Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Cestou vytrhaných kolejí

26.11.2010

V pátek 26.11. od 13 hodin na sále bývalého statku v Jindřichovicích proběhne konference o minulosti, současnosti a budoucnosti bývalé železniční trati mezi Jindřichovicemi, Wolimierzí a Gryfówem Slaskim. Účast přislíbila řada odborníků a politiků, přiďte však i vy podebatovat nad tím, jakým způsobem by bylo případně vhodné tu bývalou dopravní spojnici obnovit.

Podle výsledků konference by to mohla být buď třeba zase železnice (ať už s pravidelným spojením a nebo turistická) nebo cyklo či hippostezka, popřípadě in-linová dráha pro kolečkové bruslaře...

Úvod, než se všichni sejdeme, bude věnován možnosti prohlédnout si doprovodnou výstavu, vyzkoušet si vozítka na elektropohon, popřípadě se podívat na současný stav trati a také se potkat a neoficiálně podebatovat s dalšími návštěvníky. Od 14 hodin pak začne oficiální program konference jednotlivými přednáškami a navečer bude ukončen diskusí.

Průvodní leták k výstavě je zde, formulář ke konferenci pak zde.

Eco-Art Tourism - Step Ahead. 2nd Visegrad Eco Youth Meeting

2.7.2017 – 30.7.2017

Ve spolupráci s polskou organizací „Fundacja na rzecz wspierania kultur alternatywnych i ekologicznych“ pořádáme mezinárodní EKO-ART WORKCAMP v rámci Višegradského projektu.

...