Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Slavnostní otevření naučné Motýlí stezky

9.12.2012

Milí přátelé, sousedé, rodiče „ledňáčkovských“ dětí, zkrátka obyvatelstvo,

všude kolem jsou půlmetrové závěje a tak nás napadlo, že nejvhodnější aktivitou v tento čas nemůže být nic jiného, než slavnostní otevření naučné Motýlí stezky, na níž jsme s dětmi při projektu Krajina na dlani s laskavou podporou Nadace Vodafone třičtvrtě roku pracovali. Tedy pracovali... - hráli jsme motýlí, netopýří a čmeláčí hry, vrtali dírky do hmyzího hotelu, sklízeli žito a mlátili slámu na doškovou stříšku, kreslili motýly a povídali si o nich, vyráběli motýlí křídla a nacvičovali s nimi divadlo. Ano, vlastně divadlo... No tak Vás zveme na ojedinělou divadelní poému Život motýla, která bude mít v ten den svou premiéru a derniéru zároveň (dalo by se říct, že má takový poněkud jepičí život, protože součástí naučné stezky je i jezírko s vodními živočíšky, jepice nevyjímaje). Po slavnostním otevření hned záhy stezku neslavnostně uzavřeme, tedy uložíme i s motýly do zimního spánku a zalezeme za pec, kde se budeme nalévat teplým čajem.

Nezapomeňte se tedy přijít obohatit, tedy bohužel jen tímto nevšedním kulturním zážitkem, do skanzenu v neděli 9.12. v 11:00. Děti, které hrají v té hře (= všechny děti, které chtějí hrát v té hře) mají sraz už v 9:30 před školou, odkud je k nám dovedeme, nalíčíme, nacvičíme...).

Plakátek najdete v příloze, pokud jsem ho tam nezapomněl dát.

Těšíme se na vás :-)

Prohlídka skanzenu

Od dubna do září je otevřeno vždy od úterý do neděle mezi desátou a sedmnáctou hodinou. Ve všedních dnech mimo prázdniny však doporučujeme i malým výpravám ohlásit se předem. Ohlášení u větších skupin je potřeba vždy. Pro skupiny je možné také domluvit pobyt, exkurzi, řemeslný, výtvarný, hudební či ekologický program na míru. Děkujeme

...