Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Slavnostní otevření naučné Motýlí stezky

9.12.2012

Milí přátelé, sousedé, rodiče „ledňáčkovských“ dětí, zkrátka obyvatelstvo,

všude kolem jsou půlmetrové závěje a tak nás napadlo, že nejvhodnější aktivitou v tento čas nemůže být nic jiného, než slavnostní otevření naučné Motýlí stezky, na níž jsme s dětmi při projektu Krajina na dlani s laskavou podporou Nadace Vodafone třičtvrtě roku pracovali. Tedy pracovali... - hráli jsme motýlí, netopýří a čmeláčí hry, vrtali dírky do hmyzího hotelu, sklízeli žito a mlátili slámu na doškovou stříšku, kreslili motýly a povídali si o nich, vyráběli motýlí křídla a nacvičovali s nimi divadlo. Ano, vlastně divadlo... No tak Vás zveme na ojedinělou divadelní poému Život motýla, která bude mít v ten den svou premiéru a derniéru zároveň (dalo by se říct, že má takový poněkud jepičí život, protože součástí naučné stezky je i jezírko s vodními živočíšky, jepice nevyjímaje). Po slavnostním otevření hned záhy stezku neslavnostně uzavřeme, tedy uložíme i s motýly do zimního spánku a zalezeme za pec, kde se budeme nalévat teplým čajem.

Nezapomeňte se tedy přijít obohatit, tedy bohužel jen tímto nevšedním kulturním zážitkem, do skanzenu v neděli 9.12. v 11:00. Děti, které hrají v té hře (= všechny děti, které chtějí hrát v té hře) mají sraz už v 9:30 před školou, odkud je k nám dovedeme, nalíčíme, nacvičíme...).

Plakátek najdete v příloze, pokud jsem ho tam nezapomněl dát.

Těšíme se na vás :-)

Prohlídka skanzenu

Od října do konce března máme již zavřeno. Otevíráme opět 1.4.2018. Je však možné po telefonické dohodě pro větší skupiny domluvit pobyt, exkurzi, řemeslný, výtvarný, hudební či ekologický program na míru. 

...