Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Temascal

27.8.2014

Zveme vás na temascal, který se uskuteční 27.8. odpoledne od 17 hodin.

V ten čas proběhne zapálení ohně (takže kdo nestihne, může dorazit i později) a pak cca v 19 hodin začne temascal, tedy indiánský rituál potní chýše (sauny) vedený aztéckým šamanem Temocem.

Jedná se o krásný očistný indiánský rituál, při kterém může s láskou odejít to, co už nepotřebujeme a zároveň nám může přinést nové síly a energie.

Sraz je na "Skautské louce" v Jindřichovicích (autem se dá dojet k větrným elektrárnám a pak k "základně" - chatičkovému táboru,od něj je to ještě cca 10 minut chůze dolů k řece.)

První brána bude pro děti (vždy dítě s rodičovským doprovodem) tato brána bude trvat cca půl hodiny a je buďto zdarma, nebo za dobrovolný příspěvek. Po dětské bráně bude následovat Temascal pro dospělé (se čtyřmi branami). Ten je buďto za 400,- na osobu, nebo za nějaké domácí naturálie.

S sebou: teplé oblečení na cestu zpět, přírodní šátek či látku - čistá bavlna či hedvábí (vstupuje se v ní do sauny), lahev s vodou (na pití večer po sauně) či dobroty na posílení...

Pokud máte nějaké dotazy, ozvěte se. Máte-li zájem, je potřeba se nahlásit dopředu (nejpozději do 25.8.)

Prohlídka skanzenu

Od října do konce března máme již zavřeno. Otevíráme opět 1.4.2018. Je však možné po telefonické dohodě pro větší skupiny domluvit pobyt, exkurzi, řemeslný, výtvarný, hudební či ekologický program na míru. 

...