Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Temascal

27.8.2014

Zveme vás na temascal, který se uskuteční 27.8. odpoledne od 17 hodin.

V ten čas proběhne zapálení ohně (takže kdo nestihne, může dorazit i později) a pak cca v 19 hodin začne temascal, tedy indiánský rituál potní chýše (sauny) vedený aztéckým šamanem Temocem.

Jedná se o krásný očistný indiánský rituál, při kterém může s láskou odejít to, co už nepotřebujeme a zároveň nám může přinést nové síly a energie.

Sraz je na "Skautské louce" v Jindřichovicích (autem se dá dojet k větrným elektrárnám a pak k "základně" - chatičkovému táboru,od něj je to ještě cca 10 minut chůze dolů k řece.)

První brána bude pro děti (vždy dítě s rodičovským doprovodem) tato brána bude trvat cca půl hodiny a je buďto zdarma, nebo za dobrovolný příspěvek. Po dětské bráně bude následovat Temascal pro dospělé (se čtyřmi branami). Ten je buďto za 400,- na osobu, nebo za nějaké domácí naturálie.

S sebou: teplé oblečení na cestu zpět, přírodní šátek či látku - čistá bavlna či hedvábí (vstupuje se v ní do sauny), lahev s vodou (na pití večer po sauně) či dobroty na posílení...

Pokud máte nějaké dotazy, ozvěte se. Máte-li zájem, je potřeba se nahlásit dopředu (nejpozději do 25.8.)

Prohlídka skanzenu

Od dubna do září je otevřeno vždy od úterý do neděle mezi desátou a sedmnáctou hodinou. Ve všedních dnech mimo prázdniny však doporučujeme i malým výpravám ohlásit se předem. Ohlášení u větších skupin je potřeba vždy. Pro skupiny je možné také domluvit pobyt, exkurzi, řemeslný, výtvarný, hudební či ekologický program na míru. Děkujeme

...