Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Sázení vodních rostlin

22.5.2015 – 24.5.2015

Zveme na dvě brigády (víkendovky), které budou věnovány především sázení vodních a pobřežních rostlin.

Milí přátelé,

po celou zimu a jaro probíhaly na našem jezírku utěsňovací práce, jichž se někteří z vás a někteří místní brigádníci účastnili. Nyní je již jezírko kompletně utěsněné jílem a stále se naplňuje (má tedy více vody, než si pamatujete :-) ). A proto vás chceme pozvat na poslední dvě brigády (víkendovky), které budou věnovány především sázení vodních a pobřežních rostlin, čili takové té příjemné „akci okrašlovacího spolku“.

První proběhne o víkendu 8.-10.5. s navrhovaným začátkem v pátek kolem oběda (je delší víkend), druhá o dva týdny později, tedy 22.-24.5., s navrhovaným příjezdem v pátek večer až sobotu dopoledne. U obou víkendů samozřejmě záleží na tom, jak vám to s časem a dopravou vyjde. Případně můžete napsat jak a čím se sem chcete dopravovat a my můžeme zkontaktovat lidi s přebytkem míst v autě s lidmi bez auta, jedoucími z téhož směru. Akci samozřejmě spojíme i s poznáváním rostlin a jejich nároků, protože budeme sázet cca 40 druhů rostlin. Rovněž tak se můžeme věnovat i poznávání vodního živočišstva a postupu výstavby jezírek.

Protože tento projekt finančně podpořila Nadace Partnerství a Nestlé, je účast na víkendovce jako již tradičně zdarma. Prosím ozvěte se, kdo se na víkend chystáte. Těšíme se.

Prohlídka skanzenu

Od dubna do září je otevřeno vždy od úterý do neděle mezi desátou a sedmnáctou hodinou. Ve všedních dnech mimo prázdniny však doporučujeme i malým výpravám ohlásit se předem. Ohlášení u větších skupin je potřeba vždy. Pro skupiny je možné také domluvit pobyt, exkurzi, řemeslný, výtvarný, hudební či ekologický program na míru. Děkujeme

...