Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Sázení vodních rostlin

22.5.2015 – 24.5.2015

Zveme na dvě brigády (víkendovky), které budou věnovány především sázení vodních a pobřežních rostlin.

Milí přátelé,

po celou zimu a jaro probíhaly na našem jezírku utěsňovací práce, jichž se někteří z vás a někteří místní brigádníci účastnili. Nyní je již jezírko kompletně utěsněné jílem a stále se naplňuje (má tedy více vody, než si pamatujete :-) ). A proto vás chceme pozvat na poslední dvě brigády (víkendovky), které budou věnovány především sázení vodních a pobřežních rostlin, čili takové té příjemné „akci okrašlovacího spolku“.

První proběhne o víkendu 8.-10.5. s navrhovaným začátkem v pátek kolem oběda (je delší víkend), druhá o dva týdny později, tedy 22.-24.5., s navrhovaným příjezdem v pátek večer až sobotu dopoledne. U obou víkendů samozřejmě záleží na tom, jak vám to s časem a dopravou vyjde. Případně můžete napsat jak a čím se sem chcete dopravovat a my můžeme zkontaktovat lidi s přebytkem míst v autě s lidmi bez auta, jedoucími z téhož směru. Akci samozřejmě spojíme i s poznáváním rostlin a jejich nároků, protože budeme sázet cca 40 druhů rostlin. Rovněž tak se můžeme věnovat i poznávání vodního živočišstva a postupu výstavby jezírek.

Protože tento projekt finančně podpořila Nadace Partnerství a Nestlé, je účast na víkendovce jako již tradičně zdarma. Prosím ozvěte se, kdo se na víkend chystáte. Těšíme se.

Eco-Art Tourism - Step Ahead. 2nd Visegrad Eco Youth Meeting

2.7.2017 – 30.7.2017

Ve spolupráci s polskou organizací „Fundacja na rzecz wspierania kultur alternatywnych i ekologicznych“ pořádáme mezinárodní EKO-ART WORKCAMP v rámci Višegradského projektu.

...