Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Rozloučení s Kočárovou alejí

7.10.2016 – 22.10.2016

Iniciativa Zachraňme aleje a Lunaria, z. s. Vás zvou na Rozloučení s Kočárovou alejí.

Před rokem probíhala debata ohledně možnosti zachování alejí na Frýdlantsku. Mnohé se podařilo vstřícným jednáním zachránit, ale Kočárová alej od Raspenavy na Krásný Les bude pokácena kvůli rozšíření silnice a posléze bude nahrazena vysázeným jednostranným stromořadím. Tato alej získala v loňské anketě "Alej roku" třetí místo. Chceme se s ní proto důstojně rozloučit a velmi rádi bychom Vás pozvali na následující akce:

V pátek 7. 10. od 19:30 ve frýdlantském pivovaru proběhne hudebně literární představení Dua Paradiso a Martina Duška „Muž, který sázel stromy“. Vstupné je dobrovolné. Zároveň uspořádáme i vernisáž výstavy „Chraňme aleje“ od spolku Arnika. Tato výstava pak bude v následujících dvou týdnech putovat po Frýdlantsku. Od pondělí 10. do středy 12. 10. bude ve foyer frýdlantské radnice, v neděli 16. a ve středu 19. 10. se s ní setkáte v hejnickém kině a mezitím (od pondělí do středy) v hejnickém klášteře.
Letáček zde.

V sobotu 22. 10. (dva dny po mezinárodním Dnu stromů) ve 12:00 hodin se sejdeme přímo v Kočárové aleji, tedy u ranče na jejím spodním konci, při výjezdu z Raspenavy směrem na Krásný Les. Tam bude putování výstavy zakončeno, kromě mluveného slova nás čeká koncert zpěvačky Kayi, scénický tanec dětí nazvaný „Listy“, předání diplomu za třetí místo v soutěži Alej roku 2015 a samozřejmě i rozloučení s touto alejí, která bude kvůli rozšiřování silnice vykácena a nahrazena nově vysazeným, jednostranným stromořadím. Rozloučení proběhne formou procházky a symbolicky i projížďky s koňskými povozy a kočáry touto alejí (s omezením běžného provozu). Tuto téměř stopadesátiletou alej bude budoucím generacím připomínat pamětní kámen. Vstup na rozloučení s alejí je zdarma.
Letáček zde.

Těšíme se na Vás

Za iniciativu Zachraňme aleje
Zbyněk Vlk

Prohlídka skanzenu

Od dubna do září je otevřeno vždy od úterý do neděle mezi desátou a sedmnáctou hodinou. Ve všedních dnech mimo prázdniny však doporučujeme i malým výpravám ohlásit se předem. Ohlášení u větších skupin je potřeba vždy. Pro skupiny je možné také domluvit pobyt, exkurzi, řemeslný, výtvarný, hudební či ekologický program na míru. Děkujeme

...