Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Projekt: Jindřichovické podzimní horolezení

2014

Horolezení 2014 Nejprve jsme v tělocvičně na umělé stěně trénovali celý čtvrtek a pátek a o sobotním odpoledni. Vystřídalo se tu mnoho tříd z okolních škol a po obědě znovu přišla spousta dětí, které horolezení naprosto uchvátilo. Hned po vylezení na stěnu se znovu řadily do fronty na půjčení sedáků a k jednotlivým lezeckým cestám. Dohromady se tu tak vystřídalo asi 300 dětí, z nichž mnohé opakovaně i 3-4 dny. Cesty nám připravil Horolezecký klub v Novém Městě pod Smrkem, zejména ing. Pavel Smutný. Po celou dobu byly děti jištěné instruktory s horolezeckými zkouškami.

V neděli jsme po důkladné přípravě mohli vyrazit na přírodní skály „Obervégry“ u Rynoltic. Dětí už nebylo tolik, na teploměru bylo osm stupňů, tak není divu:-) Dohromady nás bylo 20 dětí a dospělých. Po příjezdu do skal se instruktoři pustili do přípravy lezeckých cest a ostatní do přípravy dřeva na oheň, který se ukázal být naprosto nezbytným:-) Po rozcvičce jsme začali se zdoláváním skály, dětem se velmi dařilo, tři děti dokonce vylezly až na vrchol a byly velmi nadšené! Celou zpáteční cestu spolu vzájemně probírali zážitky. Protože se neustále děti i dospělí ptají, kdy bude další podobná akce, budeme se snažit získat prostředky na lektorné a nájemné za tělocvičnu a Jindřichovické horolezení opět uspořádat.

Jindřichovické podzimní horolezení podpořili:

  • Liberecký kraj
  • Singing rock

Prohlídka skanzenu

Od dubna do září je otevřeno vždy od úterý do neděle mezi desátou a sedmnáctou hodinou. Ve všedních dnech mimo prázdniny však doporučujeme i malým výpravám ohlásit se předem. Ohlášení u větších skupin je potřeba vždy. Pro skupiny je možné také domluvit pobyt, exkurzi, řemeslný, výtvarný, hudební či ekologický program na míru. Děkujeme

...