Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Projekt: Jindřichovické podzimní horolezení

2014

Horolezení 2014 Nejprve jsme v tělocvičně na umělé stěně trénovali celý čtvrtek a pátek a o sobotním odpoledni. Vystřídalo se tu mnoho tříd z okolních škol a po obědě znovu přišla spousta dětí, které horolezení naprosto uchvátilo. Hned po vylezení na stěnu se znovu řadily do fronty na půjčení sedáků a k jednotlivým lezeckým cestám. Dohromady se tu tak vystřídalo asi 300 dětí, z nichž mnohé opakovaně i 3-4 dny. Cesty nám připravil Horolezecký klub v Novém Městě pod Smrkem, zejména ing. Pavel Smutný. Po celou dobu byly děti jištěné instruktory s horolezeckými zkouškami.

V neděli jsme po důkladné přípravě mohli vyrazit na přírodní skály „Obervégry“ u Rynoltic. Dětí už nebylo tolik, na teploměru bylo osm stupňů, tak není divu:-) Dohromady nás bylo 20 dětí a dospělých. Po příjezdu do skal se instruktoři pustili do přípravy lezeckých cest a ostatní do přípravy dřeva na oheň, který se ukázal být naprosto nezbytným:-) Po rozcvičce jsme začali se zdoláváním skály, dětem se velmi dařilo, tři děti dokonce vylezly až na vrchol a byly velmi nadšené! Celou zpáteční cestu spolu vzájemně probírali zážitky. Protože se neustále děti i dospělí ptají, kdy bude další podobná akce, budeme se snažit získat prostředky na lektorné a nájemné za tělocvičnu a Jindřichovické horolezení opět uspořádat.

Jindřichovické podzimní horolezení podpořili:

  • Liberecký kraj
  • Singing rock

Prohlídka skanzenu

Od října do konce března máme již zavřeno. Otevíráme opět 1.4.2018. Je však možné po telefonické dohodě pro větší skupiny domluvit pobyt, exkurzi, řemeslný, výtvarný, hudební či ekologický program na míru. 

...