Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Projekt: Za starými řemesly do skanzenu Jindřichovice

2015

Projekt obsahoval několik dílčích aktivit: putovní tábor s koňmi, kroužek Ledňáček a programy pro školy a jiné skupiny dětí a mládeže.

Putovní tábor s koňmi: V létě jsme se s koňmi, vozem a přihlášenými 11 dětmi vypravili do polského příhraničí. Během 5 dní jsme putovali okolím Wolimierze, Giebultowa, Czochy, Lesnianskiego jeziora a Lesne. Kromě putování krajinou v sedle i na voze jsme stanovali, vařili si jídlo na ohni, koupali se, navštívili divadelní představení, vyzkoušeli si akrobatické kousky na stuhách a hráli různé hry.

S 25 dětmi jsme pracovali v kroužku Ledňáček. Schůzky kroužku probíhaly každý týden ve středu a věnovali jsme se poznávání okolí Jindřichovic, turistice, ekovýchovným naučným programům, hrám, rozvíjejícím sociální cítění i poznávací a intelektuální schopnosti, přírodovědným pokusům a samozřejmě také historii Jindřichovic, stejně jako různým tvořivým dílnám včetně tradičních řemesel. Dokonce jsme se vypravili vyzkoušet si jízdu i na historické úzkokolejce. A pochopitelně jsme pořídili tee-pee (dokonce dvě), která sloužila nejen pro aktivity Ledňáčku, ale i pro některé programy škol, jež nás přijely navštívit. Slova tu neřeknou zdaleka tolik jako fotky přímo ze schůzek, podívejte se na ně, stojí za to. :-)

Třetí podstatnou aktivitou projektu byly programy pro školy a jiné skupiny dětí a mládeže. Programy byly velmi pestré, sahaly od ekovýchovy přes historii až po řemeslné a umělecké aktivity. I zde namísto dlouhého popisu odkazuji především na fotky. :-)

Práce na tomto projektu se nám velmi líbila, měli jsme z ní radost a vnímali jsme i radost dětí, které se našich akcí účastnily.

Tento projekt podpořil částkou 40 000,- Kč:

  • Liberecký kraj

Prohlídka skanzenu

Od října do konce března máme již zavřeno. Otevíráme opět 1.4.2018. Je však možné po telefonické dohodě pro větší skupiny domluvit pobyt, exkurzi, řemeslný, výtvarný, hudební či ekologický program na míru. 

...