Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Projekt: Hudební a výtvarné programy v Jindřichovickém skanzenu

2016

Krásné prostory jindřichovického Žijícího skanzenu by bylo škoda nevyužít všemi myslitelnými způsoby pro rozvoj tvořivého potenciálu dětí, mládeže i dospělých.

A proto po ekovýchovných a řemeslných programech ve skanzenu vznikl i projekt hudebních a výtvarných programů. V jeho rámci jsme opravili a naladili naše historické hudební nástroje – piáno, 2 harmoniky a heligonku, saxofon, klarinet, housle, citeru, balalajku a mandolínu. Další hudební nástroje jsme i koupili – 5 bubnů djembe, zvonkohru, tři flétny, k nim pak i různé doplňky jako plátky do saxofonu, smyčce či trsátka.

Rovněž jsme pořídili i řadu pomůcek pro výtvarné programy, z nichž můžeme jmenovat alespoň různé barvy, knoty, pedig, mýdlovou hmotu, lukopren na výrobu forem, křídy, kartony, keramická hlína, sklářský kahan a příslušenství nebo vypalovačku do dřeva.

Takto vybavení jsme mohli pořádat řadu programů a kurzů pro školy, skupiny dětí či mladých lidí a nebo i pro celé rodiny či dospělé. Celkem se programů zúčastnilo 83 dospělých a 163 dětí, přičemž 30 jindřichovických dětí se programů zúčastňovalo pravidelně v rámci každotýdenních kroužků a 25 dětí z klubu domácích školáků prožívalo programy dokonce několikrát týdně.

  • Tento projekt podpořil částkou 85 000,- Kč:

    Liberecký kraj
  • Tento projekt podpořila částkou 5 000,- Kč:

    Obec Jindřichovice pod Smrkem

Prohlídka skanzenu

Od dubna do září je otevřeno vždy od úterý do neděle mezi desátou a sedmnáctou hodinou. Ve všedních dnech mimo prázdniny však doporučujeme i malým výpravám ohlásit se předem. Ohlášení u větších skupin je potřeba vždy. Pro skupiny je možné také domluvit pobyt, exkurzi, řemeslný, výtvarný, hudební či ekologický program na míru. Děkujeme

...