Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Projekt: Hudební a výtvarné programy v Jindřichovickém skanzenu

2016

Krásné prostory jindřichovického Žijícího skanzenu by bylo škoda nevyužít všemi myslitelnými způsoby pro rozvoj tvořivého potenciálu dětí, mládeže i dospělých.

A proto po ekovýchovných a řemeslných programech ve skanzenu vznikl i projekt hudebních a výtvarných programů. V jeho rámci jsme opravili a naladili naše historické hudební nástroje – piáno, 2 harmoniky a heligonku, saxofon, klarinet, housle, citeru, balalajku a mandolínu. Další hudební nástroje jsme i koupili – 5 bubnů djembe, zvonkohru, tři flétny, k nim pak i různé doplňky jako plátky do saxofonu, smyčce či trsátka.

Rovněž jsme pořídili i řadu pomůcek pro výtvarné programy, z nichž můžeme jmenovat alespoň různé barvy, knoty, pedig, mýdlovou hmotu, lukopren na výrobu forem, křídy, kartony, keramická hlína, sklářský kahan a příslušenství nebo vypalovačku do dřeva.

Takto vybavení jsme mohli pořádat řadu programů a kurzů pro školy, skupiny dětí či mladých lidí a nebo i pro celé rodiny či dospělé. Celkem se programů zúčastnilo 83 dospělých a 163 dětí, přičemž 30 jindřichovických dětí se programů zúčastňovalo pravidelně v rámci každotýdenních kroužků a 25 dětí z klubu domácích školáků prožívalo programy dokonce několikrát týdně.

  • Tento projekt podpořil částkou 85 000,- Kč:

    Liberecký kraj
  • Tento projekt podpořila částkou 5 000,- Kč:

    Obec Jindřichovice pod Smrkem

Prohlídka skanzenu

Od října do konce března máme již zavřeno. Otevíráme opět 1.4.2018. Je však možné po telefonické dohodě pro větší skupiny domluvit pobyt, exkurzi, řemeslný, výtvarný, hudební či ekologický program na míru. 

...