Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Projekt: Horolezení pod Smrkem

2017

V rámci projektu jsme dlouhodobě pracovali s dětmi v našem kroužku. Byli jsme s nimi vícekrát na horolezení – nejen na umělé stěně na Šutru v Liberci, ale i na přírodních skalách. Horolezení jsme si ale zpestřovali i jinými sportovními aktivitami, jimiž bylo například skákání na velkých sportovních trampolínách v Liberci.

Na podzim jsme se intenzivně věnovali horolezeckým kurzům pro školy z Frýdlantska. Ty jsme pořádali na horolezecké stěně v novoměstské sportovní hale. Na nich se vystřídalo 361 dětí z jiných škol plus samozřejmě těch našich 30. Vytáhli jsme 5 cest, trvale jsme jistili 3 – 4 cesty, na nichž se děti střídaly. Začínali jsme vždy rozcvičkou, pak se děti zpravidla rozdělily do skupin, kdy jedna se oblékla do horolezeckých sedáků a lezeček a pro druhou byl připravený doprovodný program v druhé části tělocvičny, aby se nenudily, než první skupina skončí. Tam si vyzkoušely žonglování, akrobacii na zavěšených šálách a další cirkusové a sportovní dovednosti. Na další část programu se pak skupiny prostřídaly.

Projekt považujeme za velmi vydařený a my i děti se těšíme na další ročník, kdy ho zřejmě ještě více propojíme s dalšími sporty, aby to bylo pro děti pestřejší.

  • Tento projekt podpořil částkou 150 000,- Kč:

    Liberecký kraj

Prohlídka skanzenu

Od dubna do září je otevřeno vždy od úterý do neděle mezi desátou a sedmnáctou hodinou. Ve všedních dnech mimo prázdniny však doporučujeme i malým výpravám ohlásit se předem. Ohlášení u větších skupin je potřeba vždy. Pro skupiny je možné také domluvit pobyt, exkurzi, řemeslný, výtvarný, hudební či ekologický program na míru. Děkujeme

...