Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Projekt: Vybavení pro management pozemkového spolku

2017

V průběhu projektu se podařilo zorganizovat 5 firemně dobrovolnických dnů a 3 akce běžné, dobrovolnické. Firemní a běžní dobrovolníci pomáhali při mulčování kolem keřů a na zahradě, při opravách ohrad, při moštování, při vytrhávání orobinců z tůněk, při čištění dvora a pěšinek v okolí skanzenu, při úklidu skanzenu, při opravě tabulí naučné stezky, při péči o hlavaté vrby, při utěsňování a čištění vodního biotopu a sázení vodních a jiných rostlin, při sklízení ovoce a zeleniny, sklizni a sušení bylin, při pletí a ožínání, při kosení, při instalaci nových informačních tabulí a výstavy fotografií „Aleje na Frýdlantsku“, při ekovýchovných programech zejména o vlcích navracejících se na Frýdlantsko a o vodních živočiších. Letos se nám hodně dařilo propojovat práci dobrovolíků s účastí dětí z našeho kroužku a svobodné školy na těchto aktivitách a tak vznikly kombinované programy propojené s ekovýchovou při praktických činnostech.

Jakožto potřebné vybavení pro práci dobrovolníků jsme zakoupili elektrickou brusku, akuvrtačku, křovinořez s helmou a různé drobnější nářadí.

  • Tento projekt podpořil částkou 49 500,- Kč:

    Český svaz ochránců přírody

Prohlídka skanzenu

Od dubna do září je otevřeno vždy od úterý do neděle mezi desátou a sedmnáctou hodinou. Ve všedních dnech mimo prázdniny však doporučujeme i malým výpravám ohlásit se předem. Ohlášení u větších skupin je potřeba vždy. Pro skupiny je možné také domluvit pobyt, exkurzi, řemeslný, výtvarný, hudební či ekologický program na míru. Děkujeme

...