Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Projekt: Vybavení pro management pozemkového spolku

2019

I tento rok jsme v rámci projektu zorganizovali 5 dobrovolnických dnů pro firemní pracovníky (Kooperativa, Advaita, ČSOB, Sandoz a Sberbank) a 3 dobrovolnické akce pro veřejnost s cílem ochrany a údržby ekokrajiny a historických staveb.

Firemní a běžní dobrovolníci letos pomáhali při setí, mulčování kolem keřů, při opravách ohrad, při vytrhávání orobinců z tůněk, při čištění dvora a pěšinek v okolí skanzenu, při úklidu skanzenu, při opravě tabulí naučné stezky, při péči o hlavaté vrby, při čištění vodního biotopu, při sklízení, sklizni a sušení bylin, při ožínání, při kosení, sušení sena a jeho svážení koňským povozem, při ekovýchovných výletech, osvětových akcích a při čištění černé skládky v blízkosti. Stejně jako loni, tak i letos se nám podařilo zapojit do těchto dobrovolnických aktivit i děti z našeho kroužku a svobodné školy a tak vznikly kombinované programy propojené s ekovýchovou při praktických činnostech. Těší nás účast celkem 60ti dobrovolníků. Tyto akce však nebyly financovány z projektu, realizace tohoto projektu pouze jejich uskutečnění umožnila.

V rámci projektu bylo zakoupeno zejména pracovní nářadí a pomůcky, jako například hrábě, rycí vidle, motyky a násady, kladiva, kleště, pilky ocasky, šroubováky, pořízy, elektrická pumpa na pneumatiky koňského povozu, lišta, řetězka, svíčky, řetěz na motorovou pilu, a jiné.

  • Tento projekt podpořil v roce 2019 částkou 50 000,- Kč:

    Český svaz ochránců přírody

Prohlídka skanzenu

Od dubna do září je otevřeno vždy od úterý do neděle mezi desátou a sedmnáctou hodinou. Ve všedních dnech mimo prázdniny však doporučujeme i malým výpravám ohlásit se předem. Ohlášení u větších skupin je potřeba vždy. Pro skupiny je možné také domluvit pobyt, exkurzi, řemeslný, výtvarný, hudební či ekologický program na míru. Děkujeme

...