Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod SmrkemJak nás můžete podpořit?

A tady najdete pár možností a návodů, jak byste mohli naší práci pomoci i Vy...

Vaše možnosti jsou jistě různorodé, co je v možnostech jednoho, není třeba v možnostech druhého. Naštěstí i naše potřeby jsou různorodé, takže věříme, že nakonec bude záviset jen na Vaší chuti, zda byste chtěli naše aktivity podpořit, a ten způsob, jak to konkrétně udělat, už se najde :-)

Nejprve bude dobře, když se rozhodnete, zda chcete podpořit naši činnost jako celek a nebo zda si vyberete jeden z konkrétních projektů, které najdete zde. A pak si můžete vybrat jeden ze způsobů podpory a nebo navrhnout nějaký jiný...

Sponzorský dar na účet Občanského sdružení LUNARIA, číslo 134640388/0300. Obratem vyhotovíme podle Vašeho přání smlouvu o daru, abyste si ho mohli odečíst z daní. Ve smlouvě můžeme upřesnit účel použití Vašeho daru, termín závěrečné zprávy i Vaši propagaci.

Materiální sponzorský dar – např. použitá výpočetní technika, notebook, tiskárna či projektor, popřípadě něco, co třeba vyrábíte a máte pocit, že bychom mohli potřebovat a nebo něco, co byste pro nás mohli udělat či zorganizovat...

Sponzorská bezúročná nebo nízko úročená půjčka na předfinancování našich aktivit, než dostaneme peníze od evropských fondů (ty přicházejí zpravidla až po ukončení a zaplacení celé akce). Takové půjčky potřebujeme zpravidla na dobu kolem jednoho roku. I při těchto formách půjčky nabízíme Vaši propagaci. Půjčka za komerční úrok – můžeme Vám i nabídnout úrok vyšší, než jaký byste dostali při uložení peněz do banky. A Vaše peníze, než se Vám vrátí rozmnožené, cestou udělají i leccos dobrého...

Sbírka (sponzorský dar) od zaměstnanců Vaší firmy. Někdy se stane, že byste nás chtěli podpořit, ale třeba ekonomická situace Vaší firmy a nebo politika konsorcia, jehož jste členem, to neumožňuje. Pak můžete Vy a nebo náš fundraiser ve Vaší firmě uspořádat sbírku ve prospěch některého našeho projektu a mezi sponzory pak bude uvedeno například "Kolektiv zaměstnanců firmy xy" (popřípadě i jmenovitě).

Dobrovolnický den nebo jiná forma firemního dobrovolnictví (viz níže). Individuální dobrovolnictví, což znamená, že se můžete přihlásit na některý z našich Týdnů pro les nebo jinou brigádu, popřípadě si můžete domluvit pobyt u nás i samostatně, mimo obvyklé termíny.

Můžete nás kontaktovat a my s Vámi domluvíme konkrétní podmínky a další detaily.

A co Vám naopak můžeme nabídnout my?

Informaci o Vašem daru na našich webových stránkách a také v muzeu, kam chodí cca 6000 lidí ročně. To by pro Vás mohlo znamenat reklamu, protože mnoho lidí chce podpořit svým nákupem firmy, které cítí společenskou odpovědnost, jež se projevuje mimo jiné i podporou neziskových aktivit.

Pravidelné Dny otevřených dveří, na něž budete pozváni, abyste na vlastní oči viděli, jak byly peníze ze sponzorských darů využity.

Pravidelné výroční zprávy, popřípadě závěrečné zprávy k ukončeným projektům, na jejichž financování jste se podíleli.

Teambuildingové akce – můžeme pro Vaši organizaci uspořádat akci na míru v našem skanzenu. Atmosféra u stolu, osvětleném jen svíčkami (elektřinu nemáme) u jídla uvařeného na kachlové peci udělá s kolektivem svoje... :-)

Vaše vlastní akce – v prostorách skanzenu si můžete uspořádat i svou akci a nebo zde mohou strávit část dovolené Vaši zaměstnanci (chtějí-li si vyzkoušet život v 19. století) a využít skanzen jako východisko k poznávání Jizerských hor, Frýdlantska i polského příhraničí.

Exkurze pro Vaši organizaci v Žijícím skanzenu, popř. i s procházkou po okolní krajině.

Firemní dobrovolnictví – můžete se podílet přímo fyzicky na našich aktivitách, Vaši zaměstnanci uvidí, jak Vaše organizace přispívá například ke zlepšení životního prostředí a společná práce s rýčem či kosou také změní vztahy mezi jednotlivými kancelářemi...

Prohlídka skanzenu

Od dubna do září je otevřeno vždy od úterý do neděle mezi desátou a sedmnáctou hodinou. Ve všedních dnech mimo prázdniny však doporučujeme i malým výpravám ohlásit se předem. Ohlášení u větších skupin je potřeba vždy. Pro skupiny je možné také domluvit pobyt, exkurzi, řemeslný, výtvarný, hudební či ekologický program na míru. Děkujeme

...